• TASUTA tarne al 100€

 • Miks epoksiid muutub kollaseks?

  Miks epoksiid kollaseks muutub?

  Epoksiidi kollasuse kõige levinum põhjus on UV-valgus.

  Epoksiidi kollasuse kõige levinum põhjus on UV-valgus.

  Valgusega kokkupuutel hakkavad polümeeride molekulid lagunema, mistõttu muutub epoksiid ajapikku kollakaks. Muutumine algab tegelikult kohe, kui vaik valguse kätte satub, kuid silmale muutub kollasus nähtavaks alles hiljem.

  Õrn kollasus võib märgatav olla juba 24 tundi hiljem, kuid mida kauem epoksiid UV-valguse käes on, seda tumedamaks see muutub. Huvitav fakt on ka see, et kolletumine jätkub isegi siis, kui epoksiid UV-valguse käest ära võtta!

  Halvasti segatud epoksiid võib samuti aja jooksul kollaseks muutuda.

  Kui epoksiid ei segune kõvendiga korralikult, jääb sinna vabu molekule, mis takistavad epoksiidil täielikult tahkumast. Nii väheneb vaigu tugevus ja vastupidavus erinevatele välistegurite mõjudele, nagu UV-kiirgus.

  Meie e-poes on müügil Epoxy One Deep Pour epoksiidvaik, millele on lisatud maksimaalne kogus UV stabilisaatorit, et tagada kõrgeim UV kaitse. Lasime enda toodetud EpoxyOne epoksiidi testida ja võrrelda teiste müüdavate epoksiidvaikudega. Lisaks muudele testimistele (nt läbipaistvus, kokkutõmbumine tahkumisel) tehti ka UV katse. UV katse näitas, kui kiiresti ja kui kollaseks vaigud ajas muutuvad.

  Epoxy One Deep Pour

   

  Nagu pildilt näha, läbis EpoxyOne UV-kiirguse testi väga edukalt.

  Nimelt olid epoksiidvaigud spetsiaalse, tugevalt kiirgava UV-seadme all 7 päeva. Üks nädal seadme all võrdub sama, mis tavakasutuse juures 14 aastat.

   

  0
   0
   Ostukorv
   Ostukorv on tühiTagasi poodi