• TASUTA tarne al 100€

 • Epoksiidiga töötamise abc

  Epoksiidiga töötamise ABC

  Jagame mõnda nippi epoksiidiga töötamiseks, kui oled alles algaja.

  Jagame mõnda nippi epoksiidiga töötamiseks, kui oled alles algaja:

  1. Ohutus ennekõike – epoksiidiga töötades kasuta enda kaitsmiseks kummikindaid ja respiraatorit. Soovi korral võid ka põlle ette panna, nii ei määri riideid ära. Tööta hästi ventileeritud ruumis.
  2. Planeeri – Mõtle läbi, mis disainiga toodet Sa teha soovid ja mida Sul vaja läheb. Pane valmis vajaminevad värvipigmendid, epoksiid, kaunistused (liiv, kristallid, kivikesed jm), mõõtetopsid, segamispulgad, silikoonvormid, põleti jm.
  3. Järgi juhiseid – epoksiidi ja vaiku kokku segades järgi alati tootja juhiseid! Iga tootja epoksiidvaigu valmistamise juhend on erinev, seega tuleb kontrollida, et valamissuhe õige oleks.
  4. Segamine on oluline – võta epoksiidi segamiseks aega. Sega vaiku ja kõvendit hoolikalt mitu minutit, nii tagad epoksiidi segunemise ning väheneb oht erinevate vigade tekkeks epoksiidi tahkumise ajal. Aeglaselt segades tekitad epoksiidi vähem õhumulle.
  5. Põleta õhumullid välja – kui oled epoksiidi vormi valanud, põleta kindlasti ka õhumullid välja. Nii jääb töö ilusam ja puhtam. Selleks võid kasutada põletit või kuumaõhupuhurit.
  6. Anna aega – ära kiirusta oma tööd silikoonvormist välja võtma. Lase epoksiidil vähemalt 24 tundi tahkuda.
  7. Viimistlus – vajadusel käi kogu töö õrnalt liivapaberiga üle, et teravad nurgad ja ääred maha lihvida.
  0
   0
   Ostukorv
   Ostukorv on tühiTagasi poodi