Must Tamm 1000mm х 300mm x 37mm

599.00

Must tamm, sarnaselt pruuni tammega, ei ole konkreetne liik, vaid on pigem termin, mis tähistab tamme, mis on sadu või mõnikord tuhandeid aastaid turbarabasse maetud. Raba äärmiselt madala hapnikusisaldusega tingimused kaitsevad puitu normaalse lagunemise eest, samas kui selle all olev turvas tagab happelised tingimused, kus rauasoolad ja muud mineraalid reageerivad puidu parkainetega, andes sellele järk -järgult selge tumepruuni kuni peaaegu musta värvi. Vanimad musta tamme tüved, mis on leitud, on üle 8000 aasta vanad.

Must Tamm kipub  kõige sagedamini esinema Ühendkuningriigis, kusjuures inglise tamm on kõige sagedamini rabadest päästetud liik. Puidu pakkumine on nii piiratud ja kuna raba tamm on peamiselt kivistumise algusjärk – on seda tüüpi puidu hinnad väga kõrged.

Musta tamme leitakse üsna tihti, kuid probleem seisneb selle kuivatamises. See on väga delikaatne ja aeganõudev protsess ning peaaegu alati puit lõheneb. Seetõttu on väga harv juhus saada Musta Tamme suuremaid planke ilma mõradeta.

Saabub Eesti 27.09.2021

Laost otsas

Kategooriad: , Sildid: ,
Loading...

Kirjeldus

1000mm х 300mm x 37mm , tislerikuiv. Müügil ainuke pildil olev plank.

Umbes 1350 aastat vanast Tammest pärit plank.

 

CITES :
Kui teie tellimus sisaldab puitu, mis on loetletud CITESi (Washingtoni looduskaitse konventsioon) all, saadame teile asjakohase teabe kohe e-posti teel. Palun hoidke seda teavet koos arvega.