Pappel Burl 1100×580/200×65

399.00

Mustad paplipuud (Populus nigra) tekitavad mõnikord ebaregulaarseid tüvekasvu vorme, millega tekib puude tüvele koondunult sadu mädanikke ja oksakohti. Selle tulemusena tekib väga atraktiivne puidu tekstuur (ing. Burl). Kreemjaskuldne puit on peaaegu täielikult kaetud pruunide kuni punakaspruunide väikeste sõlmedega.

Eesti jämedaim must pappel kasvas Tallinnas Liivalaia tänaval Tallinna Kaasani kiriku aias, puu ümbermõõt oli 698 cm. Wikipedia andmetel murdus see aastal 2004. Tavaliselt pappel kasvab 30-40m kõrguseks, läbimõõduga 2m. Eestis on see ka levinud pargipuu. Must pappel on kõige pikaealisem papliliik, kasvades kuni 300 aastat.

Poplar(ing. k.) burl on väga peen ja rikkalik puit. Väga dekoratiivne, sobib ka maalina seinale. Puit on pehme ja sellega on teravate tööriistadega lihtne töötada ka käsitsi. Pärast poleerimist ilmub hämmastav välimus, lokkis tera näeb välja nagu pinnale kukkunud siidkangas, mis muudab värvi iga nurga alt vaadates- see on äärmiselt ilus! Vaieldamatult üks parimaid jõelaua (ing. k. rivertable) komponente.

Laost otsas

Tootekood: 12392 Kategooriad: , Sildid: ,
Loading...

Kirjeldus

1100×580/200×65

Müügil konkreetne pildil olev plank. Tislerikuiv, valmis kohe töötlemiseks.

Saabub Eesti 27.09.2021

CITES :
Kui teie tellimus sisaldab puitu, mis on loetletud CITESi (Washingtoni looduskaitse konventsioon) all, saadame teile asjakohase teabe kohe e-posti teel. Palun hoidke seda teavet koos arvega.