ePOKSIIDI KULU KALKULAATOR

Kas epoksiid on ohtlik?

Epoksiid on keemiatoode, millest mõned komponendid keskkonnale ohtlikud, ärritavad, söövitavad või isegi mürgised!

Otsustavaks teguriks on süsteemi klassifikatsioon, mille tunneb ära mahutitel ja ohutuskaartidel oleva ohtliku aine sildi järgi. Seetõttu tuleb komponentide töötlemise ajal rakendada asjakohaseid kaitsemeetmeid.

Vältige kokkupuudet nahaga ja kandke sobivaid kaitsekindaid ja -prille. Samuti on vajalik respiraator. Epoksiid võib olla lõhnatu aga õhus lendlevad osakesed võivad olla kahjulikud sinu tervisele. Tahkunud epoksiid ei ole ohtlik.

Millised segamistopsid sobivad epoksiidi töötlemiseks?

Ideaalsed on mõõteskaalaga plasttopsid. Nii saab mõlemat komponenti korraga mõõta ja kokku segada. Neid segamistopse on saadaval erinevates suurustes. Suuremate projektide jaoks, näiteks epoksüvaigu laua valamine, saab kasutada ka suuremaid plastikust ämbreid. 

Mida tuleks epoksiidi ladustamisel arvestada?

Mahutid peaksid olema hermeetiliselt suletud. Epovaikude säilivusaeg on piiratud keskmiselt 12 kuuga. Pärast seda võib tekkida kvaliteedi kadu . Hoiustage mahuteid mitte alla 10 ja mitte üle 30 kraadi .

Kas epoksiid on vastupidav kuumusele?

Ükski epoksüvaik ei ole täielikult kuumus- ega tulekindel. See tähendab, et epoksüvaik talub kõrgeid temperatuure, kuid kokkupuudet väga kuumade temperatuuridega tuleks vältida, nt ei tohiks kuumi panne või potte epoksiidiga kaetud tööpinnale asetada. 

Põhimõtteliselt sublimeerub epoksüvaigu füüsikaline olek püsival kuumusel umbes 55 ° C. 

Meie vaik sobib kasutamiseks näiteks köögis töötasapinnana, kuid väga kuumad anumad nagu potid või pannid ei tohiks vaiguga otseselt kokku puutuda, kuna see võib põhjustada juba mainitud probleeme. Samuti peaksite hoiduma selle kasutamisest tee- ja kohvitasside alustassina, välja arvatud juhul, kui vaik on muul viisil kuumuse eest kaitstud (nt spetsiaalse kaitselakiga).

Kas ma saan epoksiidi kasutada ka õues?

Jah, vaiku saab ka õues kasutada. Universaalset vaiku saate kasutada juba ainult mõne millimeetri  paksusega vaiguga projektide jaoks. UV-kiirguse värvimuutuste vältimiseks soovitame lisada värvipigmente või spetsiaalset katet UV-kiirguse vastu. See lähenemine pole siseruumides vajalik. 

Kui teie projekt ületab 15 mm kihi paksust, soovitame välispinnal kasutada meie 10cm valamiseks mõeldud epoksiide. Seda saab ühe protsessiga valada kuni 10 cm kõrguseks ja see pakub juba UV-kiirguse vastu väga head kaitset. Näiteks Estopoxy Deep Pouril on lisatud maksimaalne võimalik kogus UV – stabilisaatorit.

Kui palju ma vajan epoksiidi?

Ühe kilo juba segatud epoksüvaiguga saab ühe ruutmeetri katta ühe millimeetri kihipaksusega. Pange tähele, et pinna suurus varieerub materjali eripära või erineva kihi paksuse tõttu. 

1 kg vaiku = 1 m² pind = 1 mm paksune kiht

Kas ma saan epoksiidi lihvida / poleerida?

Lõpliku pinna saate uuesti lihvida ja poleerida järgmiste sammude abil: lihvige järgmiste liivapaberitega : P100, P120, P180, P240, P320 ja seejärel kasutage märglihvi paberit: P600, P800, P1200. Seejärel poleerige akrüül- või pleksiklaasipastaga. Veel kõrgema läike jaoks võib vesilihvi jätkata P2000 P4000 jne.

Milliste materjalide külge epoksiid kleepub?

Epoksiid haakub väga hästi kõigi struktuurilt stabiilsete materjalidega, nagu näiteks betoon, puit, plast, jäik vaht, looduslik kivi ja GRP. Ei haaku siledate mittepoorsete pindadega nagu klaas.