Jõelaua (rivertable) valmistamine

Epoksiidi ja puidu kooslusel omanäoline jõelaud.

 

1. Puidu valimine

Õige puidu valimine on kõige lihtsam samm, kuid kõige aeganõudvam ...

Puuliiki valides on teil jõelaua (river table) loomiseks lõputult valikuid. Vabalt võib valida korrapärase, rustic, servamata või servatud laua või puitkilbid. Klass A või C - maitse asi täiesti. Puit võiks olla 6-10% kuivatatud ehk mööblikuiv.

Kõik defektid või ebakorrapärasused täidetakse läbipaistva epoksiidvaiguga! Seega kui on oksaauk või lõhe puidus, võib olla just see teebki huvitamaks kogu projekti.Epoksiidiga saad kõik avad ja defektid täita.

Kui olete oma jõelaua jaoks puidu välja valinud, on aeg seda töötlema hakata. Üldreeglina lõigatakse materjal pooleks ja kaks tükki eraldatakse, luues keskel augu, mis täidetakse epoksiidvaiguga. See loob “jõe”. Sageli tuleb õigete mõõtmete saavutamiseks puidu servad õigeks lõigata.

Soovi korral saate ebatasasused eemaldada lihvimismasinaga. Võite ka koore eemaldada (või hoida): sõltub stiilist! Võtke ideaalse lõpptulemuse saavutamiseks aega.

 

2. Vormi valmistamine

Nüüd on aeg luua vorm, kuhu paigutada puidumaterjal ja valada epoksiidvaik.Lihtsaim ja soodsam on ehitada vorm lamineeritud mdf -st. Seda on lihtne saagida ja saadaval igas suuremas ehituspoes. Seejärel katke vormi sisepinnad silikoonaerosooliga mis ei lase epoksiidil kinni kleepuda, võib kasutada ka plastklaasi (pleksiklaas). Järgmisena tuleb tihendada vuugid silikooniga.


3. Puitmaterjali ettevalmistus

Enne epoksiidi valamist tuleb sulgeda poorid kus puit epoksiidiga kokku puutub. Selle jaoks tuleks kanda õhuke kiht epoksiidi pintsliga puitpindadele mis otseselt kokku puutuvad epoksiidiga. See on vajalik et epoksiidi katalüüsi ajal ei ajaks puit mulle välja. Puitmaterjali peab kas liimima või kinnitama pitskruvidega vormi põhja, vastasel juhul võib see epoksiidi pinnale tõusta.

4. Epoksiidi valamine

Kui puidul on poorid kinni pintseldatud ja epoksiid on kuivanud saab alustada epoksiidi valamisega. Olenevalt projektist ja kihi paksusest tuleb valida õige epoksiid. Kuni 2cm valamiseks mõeldud epoksiid või kuni 10cm valamiseks mõeldud epoksiid. Nende vahe seisneb kui paksu paksu kihi võib valada ühe valamisega. Paksemad kihid kui 2cm tuleb valada kas mitmes osas (2cm ühe valu ajal) või kasutada juba 10cm valamiseks mõeldud epoksiidi. Sellel on madalam katalüüsi temperatuur ja pole “keema” minemis ohtu. Kokkuvõtlikult, 10cm kihi valamiseks mõeldud toode hoiab kõvasti aega kokku ja on algajale turvalisem valik.

Epoksiidvaik ja kõvendi tuleb kindlasti korralikult läbi segada. Kehva segamise korral võib epoksiid hakata erinevates kohtades erinevalt kõvenema, tekitades omakorda erinevaid pingeid, mõrasid ja “klimpe”.

Epovaiku saab toonida näiteks meie pakutavate metallikpigmentidega. Samuti on võimalik segada neid vahekorras 1:10 akrüülvärviga. Akrüülvärvi puhul peaks arvestama matt lõpptulemusega.

Segage vaik ja kõvendi hoolikalt ning lisage eelistatavad pigmendid.

Segage ettevaatlikult vähemalt 5 minutit.

Valage vaik keskjoont mööda ja 5-10 minuti pärast eemaldage, juhul kui on tekkinud, õhumullid gaasipõleti või fööniga.

Valamise teeb lihtsamaks kui komponente hoida 15 minutit enne segamist ja valamist soojaveevannis. Samuti pääsevad mullid lihtsamalt välja.

Töökoha temperatuur võiks olla 20-25 kraadi sooja.

Pärast kõvenemist on laud edasiseks töötlemiseks valmis. Pärast kõvenemist saab epoksiidvaiku lõigata, lihvida ja freesida nagu tavalist puitu.

 

5.  Lauajalad ja poleerimine

 

Kui kõik on kuivanud, saab alustada lihvimise ja poleerimisega. Siinkohal on hea mõte kasutada raketisega ülafreesi. See tagab ühtlase ja sirge lauaplaadi ning teeb lihvimise oluliselt lihtsamaks.

Lihvimist teha paberitega P100, P120, P180, P240, P320 , P600 ja seejärel kasutage märglihvi paberit P1200. Enne poleerimist peaks pind paistma kuivalt ühtlase mattpinnana. Poleerida saab epoksiidi akrüül- või pleksiklaasipastaga.

Lõpuks jääbki paigaldada lauajalad, vastavalt enda maitsele. Epoksiid.ee e-poest on võimalik eritellimus esitada enda lauajalgadele või valida olemasolevate seast sobiv.


Epoksiidi pakkumised leiad siit!


Tekkis küsimusi? Aitame hea meelega!
Email again:

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Järgmine

Kui tugev on epoksiidiga jõelaud ?

Jaga seda artiklit